Savjeti za Akvarij Održavanje

Posted by sorav at 18:28

Tuesday, 10 January 2012

Ne mislite li da promatranje prekrasne ribe kupanje mora biti vrlo zanimljiv i opuštajući? Dakle, zašto ne probati i doživjeti ovu po održavanju akvarija. Imajući ribe kao kućne te ih održavanje is prilično lakše kao usporedbi s drugim kućne ljubimce. Svatko s realnim interes u akvarijima, moraju educirati o osnovnim zahtjevima ljubimac riba. To znanje pomoći u imitira akvarij okolišu sličnom uvjetima prirodnog stanište ljubimac riba. Zapravo, akvarij čuvanje je jedan od najpopularnijih hobijima slijedili svijetu. Među Amerikanci, to je drugi-najvažniji hobi pored pečat zbirku.
Savjeti za Aquarium održavanje
Redovno održavanje akvarij je vrlo važno kako bi se stvorili zdravo okružje za ribe i drugih biljaka u akvariju. Glavni cilj je čist otpada, provjerite kemijske ravnoteže, i provjerite pH vode. Održavanje se razlikuje za morski riba i slatkovodne ribe. Let's vidjeti neke zajedničke important akvarij održavanje savjeta, što stvarno će vam pomoći u brigu o vašem akvarij.
Aquarium: Prvo, odlučite o veličini prije zapravo postavljanja akvarij. Akvarij može biti u rasponu od malih riba zdjela do velikih javnih akvarija. Uvijek je bolje preferiraju veće akvarij budući veći volumen vode je stabilniji u smislu temperature, vode kemije i čistoću. Također, pretrpanost izlaže ribu više stresa i zagađuje voda brže.
Akvarijske ribe: Dok kupujete akvarijskih riba, treba uzeti brigu o potrebama i kompatibilnosti riba. Različite vrste riba imaju različite zahtjeve, a ne sve vrste riba međusobno kompatibilni. Treba provjeriti ribe kompatibilnost sa spremnikom okoliš i druge ribe u akvariju. Većina riba vrsta ne može se držati zajedno. Također, važno je kupiti zdravu ribu since; čak jednu bolesna ribe može zaraziti preostale riba u spremniku. Zdravi ribe su aktivni i imaju uspravan peraje, jasan oči i dobre boje kože. Čak i nakon što je riba dobiti osnovana u spremniku, redovite provjere treba učiniti za bilo koje bolesti infekcije.
Akvarij Voda: Voda je jedan od najvažnijih čimbenici koje treba održavati pažljivo u akvariju. Dok dodavanja vode, po prvi put, u akvarij, pobrinite se da je voda bez klora i drugih otopljenih otopljenim tvarima i plina. Uvijek je preporučeno ostaviti vodu za kondicioniranje najmanje za jedan tjedan, prije uvođenja ribe i biljke. Potom, voda mijenjanje treba obaviti redovito najmanje jedanput u mjesecu. Neophodno je promijeniti samo 25-30% ukupne vode u cilju razvodniti akumulirane štetnih kemikalija poput nitriti, nitrati i fosfati. Zamijenio stanje vode treba odgovarati temperatura i pH stanje postojećih akvarijske vode kako bi se izbjegli negativni učinci.
Održavanje Temperatura: Održavanje optimalna temperatura za svaku ribe tip je važno. Osnovi postoje dvije vrste ribe - tropskih i hladnom vodom. Tropske ribe ugodno temperatura oko 25 º C. Hladna voda-riba voli puno niže temperature od tropskih vrsta. Štoviše, akvarij temperatura treba se održavati konstanta najvećoj mogućoj mjeri; bilo nagla promjena u temperaturi će rezultirati u ribe-shock i svibanj uzrokovati bolesti. Kako bi se izbjegle šok temperatura, mnogi hobisti radije priložiti termometrom i grijač za riba cisterna.
Održavanje Light: Prirodna svjetlost s dodatkom umjetno svjetlo je bitno i za biljke i ribe. Biljke je potrebno svjetlosti za fotosintezu i rast, a riba je potrebno svjetlo za hranjenje i mrijest. Isto tako, suzbijanje štetnih algi i planktona su moguće samo u prisustvu svjetla. Optimalna svjetlo uvjet će biti oko 12 sati dnevno. Iznad svega, riba bila ljepša u dobro osvijetljena vode.
Hranjenje riba: Overfeeding treba izbjegavati. Hranjenje dva puta dnevno, jedanput u jutro i jednom u večernjim vrijeme je dovoljno. Iako je hranjenje iznos ovisi o vrsti ribe i stanovništva, to je poželjno da hrane samo onoliko koliko riba može očistiti u 5 minuta vremena. Mnogi ljudi misliti da su ribe su zdravije, ako se čuva gladni između. Riba prehrani bi trebao biti raznolik i treba uključivati ​​hrana (ako je moguće).
Održavanje pH: Iako je optimalni pH za sve ribe je neutralna (7) riba može tolerirati pH u rasponu 6,6 - 7,4. Voda, zbog svoje otopljenih minerala ima svoje prirodne puferski kapacitet, što se može provjeriti ispitivanjem tvrdoće vode. Since ribe ne može tolerirati fluctuating pH, on je savjetovao da provjerite tvrdoću vode redovito kako bi se održali u blizini-o konstantnom pH. Utvrđeno je da povećanje fosfata razini (koja također ukazuje na povećanje rasta alga) igra važnu ulogu u destabilizirajuća pH. Jedan tip za održavanje ph je čišćenje vode redovno biste dobili osloboditi od otpada i algi.
Karantena Akvarij: Koristi karantenu akvarij držati bolesne ribe, ako ih ima. To će pomoći da se spriječi širenje bolesti na druge ribe, a također, bolesne ribe neće oporaviti prije. Karantena akvariju se također može koristiti za aklimatizaciju novo kupljene ribe prije uvođenja na već utvrđene akvarij. Ona također omogućuje biste provjerili jesu li nove ribe su bez znakova bolesti ili ne.
Other održavanje savjete uključuju dodavanje maksimalne biljke ugroziti rasta alga. One također mogu iskoristiti čistača poput puževa i rakova akvarij za konzumiranje algi, što posredno smanjuje višak nitrata i fosfata iz spremnika. Iako za čišćenje, ne prazni akvarij u potpunosti, jer to može uništiti korisne bakterije nitrifying. Također ne koristiti kemijska sapunom ili deterdžentom, a za čišćenje. Vode za ispitivanje trebalo biti učinjeno na tjednoj bazi kako bi provjerili parametri akvarijske vode.
Pa, ovo su neke od savjeta za održavanje akvarija uspješno. Budući da su zainteresirani u akvarijima, neka mi spomenuti neke od prekrasnih i zajednički akvarij riba, koje možda želite gledati. Na popisu su zlatne ribice, butterflyfish, koi riba, som, lionfish, rainbow ribe, oscarfish, angelfish, bettafish, pufferfish, Clownfish, morske zvijezde, hogfish, scorpionfish i tako dalje. Se čak mogu dodati koraljni grebeni u akvarijima da bi ih više živo.

0 comments: